TYDZIEŃ ZIEMI ZA NAMI!

Nasi uczniowie przybili kolejne piątki w konkursie „Szanuj energię, chroń klimat”. Trzecie i czwarte zadanie konkursowe polegało na uczestnictwie w zajęciach warsztatowych i wycieczce. W Naszej Szkole idealnie wpisało się to w coroczne obchody Tygodnia Ziemi, które odbywały się w dniach 25-29 kwietnia. Wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach, wystawach i wycieczkach, których tematyką była ochrona przyrody, ekologia i gospodarowanie odpadami. Klasy młodsze udały się na wycieczki krajoznawcze w Dolinę Wapienicy, gdzie pogłębiały wiedzę na temat ochrony wód lub ochrony przyrody. Klasy starsze posprzątały też tereny zielone w Wapienicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Wychowawcom za włączenie się w tegoroczne obchody Tygodnia Ziemi, a następującym firmom – za zorganizowanie licznych warsztatów: Aqua Bielsko-Biała, Nadleśnictwo Bielsko, PreZero Bielsko-Biała, Leroy Merlin Bielsko-Biała, FloJaMo. Przypominamy i zachęcamy wszystkich uczniów do przybijania ostatniej piątej piątki, czyli wykonania do końca maja pracy konkursowej (szczegóły na stronie: https://przybijpiatke.bielsko-biala.pl/).