SZKOŁA PO GODZINACH – PEŁNA ATRAKCJI!

27-05-2023 7:49 imprezy i uroczystości

Tego jeszcze nie było!!! Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała impreza „Szkoła po godzinach”. Jej uczestnicy wracali do domu pełni pozytywnych wrażeń, ponieważ atrakcji było co niemiara!

W budynku A wieczór rozpoczął się od pasjonującego spotkania z historią – uczniowie wysłuchali opowieści o początkach państwa polskiego, mogli obejrzeć i przymierzyć odzież, zbroje i ozdoby charakterystyczne dla tamtych czasów. Zapoznali się ponadto z replikami broni średniowiecznej (łuk i miecz), a nawet podjęli próby jej użycia pod czujnym okiem instruktora i z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Potem przyszedł czas na biwakowanie pod namiotami w jednej z sal lekcyjnych. Uczniowie samodzielne mogli wykonać bazy według własnej inwencji lub skorzystać z rozłożonych już namiotów. Była to także chwila na odpoczynek i posiłek. W szkolnej auli przygotowano szybki kurs tańców integracyjnych. Nie zabrakło również zabaw wzorowanych na zasadach „escape room”. W jednej z nich uczniowie rozwiązywali zagadki oraz odczytywali zaszyfrowane wiadomości, które zawiodły ich nawet na sam strych! W drugiej z kolei – uczestnicy przy użyciu latarek szukali wskazówek w najskrytszych zakamarkach szkolnej biblioteki, choć jedną z nich odnaleźli dopiero w gabinecie Pani Dyrektor. Przygotowano również zabawy plastyczne, np. rysowanie z zasłoniętymi oczyma. Szkolny korytarz zamienił się z kolei w wielki tor wyścigowy, na którym można było zagrać w „kolarzyki”. Wszystkie atrakcje w budynku A przygotowały Panie: Renata Pysz, Izabela Szczepanek, Joanna Włodarczyk-Pilch i Katarzyna Włodek.

W budynku B było naprawdę bajkowo – uczniowie i nauczyciele przebrali się za ulubione książkowe lub filmowe postacie. Tutaj wieczór rozpoczął się od spotkania z błaznem Pieronem, który rozśmieszył wszystkich do łez. Zaprezentował również kilka magicznych sztuczek, których zrozumienie do teraz zapewne zaprząta umysły naszej młodzieży. W jednej z sal przygotowano fotobudkę – ona także cieszyła się wielkim zainteresowaniem, tym bardziej że zdjęcia wykonywali profesjonaliści – uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych. Wreszcie przyszła pora na posiłek. W naszej pracowni technicznej przygotowano pyszne tosty. Ich zapach roznosił się po całej szkole! Nie zabrakło również zabaw ruchowych i integracyjnych. Te zostały zorganizowane w sali gimnastycznej oraz auli. Pasjonaci tańca także znaleźli coś dla siebie – na zakończenie spotkania jego uczestnicy zostali zaproszeni na fantastyczną dyskotekę. Wszystkie atrakcje w budynku B przygotowały Panie: Sabina Bysko, Monika Habdas i Aldona Słonka.

Na koniec przypomnijmy, że impreza „Szkoła po godzinach” została przygotowana na klas, które najaktywniej zaangażowały się w wiosenną zbiórkę makulatury. Były to: 3c, 4d i 5a (budynek A) oraz 5c, 6b i 6d (budynek B).