ŚWIĘTUJEMY TYDZIEŃ ZIEMI!

26-04-2023 6:02 nasze zainteresowania

Za nami drugi dzień obchodów „Tygodnia Ziemi”. We wtorek (25 kwietnia) klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w siedzibie Nadleśnictwa Bielsko w Wapienicy. Zajęcia ze względu na aurę odbyły się w budynku, ale były bardzo atrakcyjne. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat otaczającej nas roślinności oraz żyjącej w niej zwierzyny. Pracownik nadleśnictwa – Pani Irena Polok – w przystępny dla dzieci sposób opowiedziała, na czym polega praca leśnika. Poprzez wykład, pogadankę czy kreatywną zabawę przybliżyła uczniom zagadnienia związane z gospodarką leśną.

Z kolei wystawę EkoEksperymentarium odwiedziła tym razem klasa 3b. EkoEksperymentarium to wystawa do eksperymentowania, a nie tylko oglądania. Uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić, co się stanie, jeśli obniżą temperaturę w domu albo przestaną kupować butelkowaną wodę. Poznali też ważne dane i łatwe triki na ograniczanie zużycia zasobów.

Wszystkie warsztaty są częścią tegorocznej edycji kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat!” pod nazwą „Eko-wędrówki Dżulki”.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie