ŚWIĘTO LICZBY π

14 marca 2022 r. uczniowie ósmych klas Naszej Szkoły oraz ci młodsi zainteresowani naukami ścisłymi uczestniczyli w XVI „ŚWIĘCIE LICZBY π” zorganizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Oglądali oni wykłady i brali udział w warsztatach, w czasie których zgłębili tajemnice materiałów magnetycznych, dowiedzieli się, jaką rolę pełnią katalizatory oraz co wspólnego ma matematyka z włókiennictwem. Chętni uczniowie spróbowali także swoich sił w grze „Pilionerzy”. Dwie uczennice SP 32 – Aleksandra Kapała i Lena Ryrych – odpowiedziały bezbłędnie na wszystkie pytania. Gratulujemy!