ŚWIĄTECZNE "ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

19-12-2018 14:24 profilaktyka i wychowanie

Podczas ostatnich zajęć z wychowawcą w szkolnej auli budynku B odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Tym razem rozmawialiśmy o zasadach zachowania się przy stole, wybierania stroju dostosowanego do rangi uroczystości, składania sobie życzeń, wręczania oraz przyjmowania prezentów - a wszystko to z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ponieważ w najbliższym czasie właśnie takie sytuacje będą częste i mogą sprawić nam nie lada kłopot. Pani Bogumiła Szczerbowska, która zorganizowała i poprowadziła apel, z pomocą uczniów zaprezentowała ciekawe filmy instruktażowe, scenki z udziałem publiczności, był również czas na szybki kurs finezyjnego składania serwetek. Bogatsi o tę wiedzę udamy się już wkrótce na zimową przerwę świąteczną. Z pewnością wykorzystamy te umiejętności podczas spotkań z rodziną oraz znajomymi.