SPOTKANIE Z TECHNIKIEM WETERYNARII

02-03-2020 6:30 nasze zainteresowania

W ostatni czwartek klasy 1-3 w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” miały przyjemność spotkać się z Panią Marleną Suławą - technikiem weterynarii. Kolejny moduł innowacji oparty był na literaturze zwierzęcej - każda klasa omawiała wybraną przez siebie lekturę, a czwartkowe spotkanie było podsumowaniem klasowych działań. Pani Marlena pełna pasji i zaangażowania podzieliła się informacjami na temat swojej działalności na rzecz najmniejszych domowych zwierząt, czyli popularnych świnek morskich, chomików, szynszyli, a także rybek. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy naszego Gościa, uczniowie uważnie słuchali i oglądali prezentację przygotowaną specjalnie na tę okazję. Pani Marlena zwróciła uwagę na potrzeby zwierząt, obowiązki właścicieli, odpowiedni dobór pokarmu i zabawek oraz klatek dla zwierząt. Nasz Gość przybył w towarzystwie swoich domowych pupili, które chętnie zaprezentowały się uczniom. W trakcie spotkania odbyło się także podsumowanie zbiórki zorganizowanej przez klasę 2b na rzecz podopiecznych zwierząt ze schroniska „Reksio” w Bielsku-Białej.