SPOTKANIE Z PANEM STRAŻAKIEM

18-05-2023 5:32 nasze zainteresowania

Każdego roku 4 maja strażacy obchodzą swoje święto. W tym dniu obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. Formacja ta zajmuje się nie tylko zwalczaniem pożarów, ale przeciwdziałaniem temu wszystkiemu, co stanowi zagrożenie dla zdrowia, życia, mienia i środowiska. Nie ma dziedziny, gdzie nie byłaby potrzebna. Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę. Klasa 3c miała przyjemność uczestnictwa w spotkaniu ze strażakiem ochotnikiem – Panem Arkadiuszem Królem – tatą Janka. Dzięki jego uprzejmości dzieci poznały historię pożarnictwa oraz ciekawostki związane z pracą strażaka. Pan Arkadiusz w bardzo przystępny sposób wprowadził dzieci w swój świat. Oczywiście nie obeszło się bez zaskakujących pytań, z którymi poradził sobie świetnie, tak że dzieci były usatysfakcjonowane. Serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu. Może już wkrótce któreś z dzieci dołączy do dzielnych strażaków… Spotkanie przygotowała Pani Małgorzata Józefowicz.