Przejdź do treści Przejdź do menu

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

22-06-2022 5:41 nasze zainteresowania

W dniu 21 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3b i 3d spotkali się z Panem Krzysztofem Czaderem, twórcą wszechstronnym, który rzeźbi, maluje, rysuje, tworzy metaloplastykę, a także interesuje się przyrodą, szczególnie życiem motyli i chrząszczy. Najbliższa jest mu rzeźba w kamieniu i w drewnie. Uczniowie chętnie słuchali opowieści o pracy artysty i  jego zainteresowaniu przyrodą, z którą miał kontakt od najmłodszych lat. Pan Krzysztof Czader w dzieciństwie wykonywał różne gospodarskie prace. Z ziemi podczas orki wydobył niejedną ciekawostkę. Obdarzony talentem malarskim, a także rzeźbiarskim utrwalał na papierze, w drewnie i w kamieniu wszystko to, co go otaczało. Tysiące spreparowanych motyli i chrząszczy, umieszczonych w specjalnych gablotach budziły ogromne zainteresowanie uczniów. Były tam nie tylko okazy rodzime, ale i wyhodowane z larw otrzymanych z kilku innych części świata. Ponadto dzieci podziwiały obrazy wykonane z różnorodnych materiałów oraz niezwykłe zbiory starych monet. Nie mogły nadziwić się, ile może zdziałać człowiek owładnięty taką pasją. Największe emocje wzbudziły żywe patyczaki, które spacerowały po dłoniach dzieci. Spotkanie z tym niezwykłym artystą, pasjonatem i ogromnym miłośnikiem przyrody na pewno zapadnie w pamięci uczniów.