SP 32 NA DNIU OTWARTYCH KOSZAR

16-10-2023 5:48 nasze zainteresowania

W dniu 13 października 2023 r. (piątek) klasa 3c wraz ze swoją wychowawczynią – Panią Łucją Dendys – wzięła udział w Dniu Otwartych Koszar zorganizowanym przez 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy. Uczniowie odśpiewali hymn państwowy podczas wciągnięcia flagi oraz obserwowali uroczystą paradę. Po części oficjalnej z nieukrywaną pasją (zwłaszcza chłopcy) zapoznali się m.in. z uzbrojeniem i wyposażeniem naszej armii. Nie lada atrakcją okazały się różne rodzaje broni prezentowane przez żołnierzy, którzy bardzo chętnie opowiadali o swoim zawodzie i odpowiadali na pytania dzieci. Sesja zdjęciowa w wojskowych samochodach wzbudziła wiele radości i będzie wspaniałą pamiątką po wizycie w koszarach. Goście mogli ponadto zwiedzić teren jednostki. Dla dzieci przygotowano specjalny tor komandosa w tutejszej hali sportowej.