SP 32 – GOSPODARZEM KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

19-04-2024 17:12 konkursy sport

19 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej przeprowadzona została kolejna edycja Konkursu Wiedzy Olimpijskiej zorganizowanego przez Beskidzką Radę Olimpijską. Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Rywalizacja, do której stanęła młodzież z 16 szkół z całego powiatu, przebiegała w dwóch etapach:
- I część: test ze znajomości tematyki olimpijskiej oraz udziału beskidzkich olimpijczyków w ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, pytania dotyczyły także Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix i Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1924 roku, a także udziału w nich polskich sportowców;
- II część: część sportowa – udział w trzech konkurencjach (rzut do kosza, skok obunóż z miejsca, bieg na 20 metrów).

W oczekiwaniu na wyniki współzawodnictwa młodzież miała okazję wziąć udział w spotkaniu poprowadzonym przez Przewodniczącego Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Pana Tadeusza Pilarza, które swoją obecnością uświetnili beskidzcy olimpijczycy: Pani Dorota Kwaśny-Lejawa oraz Pan Wiktor Krebok. Goście opowiedzieli młodym sportowcom o swoich dokonaniach, wspomnieniach z udziału w olimpiadzie oraz przygotowaniach do startu. Chętnie też pozowali do zdjęć. Odpowiedzialnym za przeprowadzenie i organizację konkursu był członek Beskidzkiej Rady Olimpijskiej i Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Pan Piotr Kochowski. W wydarzeniu dział wzięli również inni bielscy radni: Pan Rafał Ryplewicz oraz Pan Szczepan Wojtasik, a  także Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pan Jacek Broda, Członek Zarządu BKS Stal Pan Marek Wołoch i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego Pani Edyta Zaczek. Nagrody, puchary, medale, statuetki i piłki dla zwycięzców ufundowali Prezydent Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski i Starosta Bielski Pan Andrzej Płonka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali owoce ufundowane przez Prezesa Beskidzkiego Hurtu Towarowego S.A. Pana Marcina Szarka.

Przedstawiamy wyniki rywalizacji.

Szkoły podstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Julia Raszka (Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Wieszczętach)
2. Nela Rosner (Szkoła Podstawowa nr 29 im. J. Korczaka w Bielsku-Białej)
3. Lena Gwóźdź (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Wilkowicach)

Szkoły podstawowe – klasyfikacja zespołowa:

1. Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Wieszczętach
2. Szkoła Podstawowa nr 29 im. J. Korczaka w Bielsku-Białej
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielsku-Białej

Szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Szymon Majdak (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej)
2. Mikołaj Urbaś (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej)