SP 32 – GOSPODARZEM KONKURSU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

18-04-2023 15:40 konkursy sport

14 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej przeprowadzona została kolejna edycja Konkursu Wiedzy Olimpijskiej. Konkurs zorganizowany przez Beskidzką Radę Olimpijską adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i składał się z dwóch części:

- I część: test ze znajomości tematyki olimpijskiej oraz udziału beskidzkich olimpijczyków w trzech ostatnich igrzyskach zimowych: w Pekinie, Pjongczangu i Soczi oraz letnich: w Tokio, Rio de Janeiro i Londynie;

- II część: część sportowa – udział w trzech konkurencjach (rzut do kosza, skok obunóż z miejsca, bieg na 20 m).

W oczekiwaniu na wyniki rywalizacji młodzież miała okazję wziąć udział w spotkaniu poprowadzonym przez przewodniczącego Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusza Pilarza, które swoją obecnością uświetnili beskidzcy olimpijczycy: Eliza Kliś oraz Wiktor Krebok. Goście opowiedzieli młodym sportowcom o swoich dokonaniach, wspomnieniach z udziału w olimpiadzie oraz przygotowaniach do startu. Chętnie też pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

Odpowiedzialnym za przeprowadzenie i organizację konkursu był członek Beskidzkiej Rady Olimpijskiej i Radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Piotr Kochowski. W SP 32 pojawili się również inni bielscy radni: Dariusz Michasiów, Rafał Ryplewicz i Szczepan Wojtasik. Nagrody, puchary, medale, statuetki i piłki dla zwycięzców ufundowali Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i Starosta Bielski Andrzej Płonka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali owoce ufundowane przez Prezesa Beskidzkiego Hurtu Towarowego S.A. Marcina Szarka.

Przedstawiamy wyniki rywalizacji.

Szkoły podstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Emilia Wojcieszczak (SP 9 w Bielsku-Białej)
2. Adam Łupieżowiec (SMS w Szczyrku)
3. Mikołaj Żbel (SP w Wieszczętach)

Szkoły podstawowe – klasyfikacja zespołowa:

1. SP 9 w Bielsku-Białej
2. SP SMS w Szczyrku
3. SP 4 w Bielsku-Białej

Szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja indywidualna:

1. Maksymilian Dudys (V LO w Bielsku-Białej) – z maksymalną liczbą punktów
2. Natalia Pierkiel (V LO w Bielsku-Białej)