ŚNIADANIÓWKA NA PIĄTKĘ – KONKURS

02-02-2024 6:22 konkursy

W ramach akcji „Zdrowy piątek” realizowanej w Naszej Szkole zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie „Śniadaniówka na piątkę”. Jego celem jest zainspirowanie uczniów oraz ich rodziców i opiekunów do przygotowania zdrowego i smacznego drugiego śniadania do szkoły, jak również zachęcanie do ograniczenia w codziennej diecie szkodliwych przekąsek. Organizatorem konkursu jest szkolny pedagog Pani Aleksandra Wojtanowicz oraz Pani Iwona Haręża-Lorek.

ZASADY KONKURSU:

Zdrowa śniadaniówka powinna zawierać minimum w 50% swej zawartości warzywa lub owoce w dowolnej postaci.
Pieczywo lub inne mączne produkty powinny być jedynie z mąk pełnoziarnistych. Białe pieczywo z mąki wysoko oczyszczonej nie jest produktem zdrowym.
Produkty bogate w białko i tłuszcze, takie jak: jajka, nabiał, orzechy i nasiona, są mile widziane w zdrowej śniadaniówce.
Zdrowa śniadaniówka nie może zawierać cukru, słodyczy, słonych przekąsek, słodzonych napojów, w tym soków. Wyjątkiem może być sok świeżo wyciskany w domu.
Pod uwagę będzie brana również pomysłowość i estetyka.

Zdjęcia śniadaniówki szkolnej zawierającej zdrowe, kolorowe i smaczne przekąski na drugie śniadanie prosimy przesyłać przez dziennik elektroniczny do Pani Iwony Haręży-Lorek w terminie od 12.02 do 29.02. W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 01.03. Lista laureatów zostanie opublikowana na szkolnej stronie internetowej. Czekamy na Wasze smakowite zdjęcia!