SIÓDMOKLASIŚCI NA LOTNISKOWYCH TARGACH ZAWODOZNAWCZYCH

02-04-2023 5:45 nasze zainteresowania

30 marca 2023 r. uczniowie siódmych klas mieli okazję oglądać transmisję online z  4. Lotniskowych Targów Zawodoznawczych. W czasie targów pracownicy lotniska przybliżali słuchaczom swoje miejsca pracy, stanowiska, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery. Wywiady z przedstawicielami niemalże 40 zawodów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych.

KAŻDY CZŁOWIEK TO PRZYGODA
Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.

ŚRUBKI, KABLE I MASZYNY TO MÓJ ŚWIAT
Sprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.

POUKŁADAM NAWET NAJTRUDNIEJSZE PUZZLE
Nieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.

ZZA BIURKA TEŻ CIEKAWIE
Dokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować.

ZA MUNDUREM MŁODZI SZNUREM
Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na lotnisku może czuć się bezpiecznie.

ROZWÓJ I WYZWANIA TO MOJA PASJA
Kreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą, co to znaczy niemożliwe…

Udział młodzieży w targach został zorganizowany w ramach preorientacji zawodowej i z pewnością pomoże uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.