RAZEM NA ŚWIĘTA!

14-12-2019 15:57 wolontariat

#RazemNaŚwięta

Nasza Szkoła odpowiedziała na apel Ministra Edukacji Narodowej i włączyła się w akcję „Razem na Święta”. Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. W ostatnich tygodniach udało nam się zorganizować i przeprowadzić wiele akcji.

Uczniowie ósmych klas wzięli udział w akcji „Pola Nadziei”. Kwestowali na rzecz bielskiego hospicjum w sklepie Tesco przy ul. Grunwaldzkiej.

Przeprowadziliśmy ponadto zbiórkę dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – podopiecznych Stowarzyszenia Trampolina w Bielsku-Białej. Zebraliśmy kilka reklamówek słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek i puzzli, które stały się miłym prezentem z okazji mikołajek.

Zorganizowana została również zbiórka artykułów dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Uczniowie oraz ich rodzice okazali się bardzo hojni. Przekazali karmę dla psów i kotów, żwirek dla kotów, obroże, smycze, a także koce i legowiska.

Aktualnie trwa zbiórka dla wychowanków Domu Dziecka w Bielsku-Białej zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Zbieramy odzież, słodycze, gry oraz przybory szkolne.

Już wkrótce nauczyciele oraz uczniowie odwiedzą emerytowanych nauczycieli Naszej Szkoły. Złożą im świąteczne życzenia i wręczą kartki wykonane przez dzieci.

20 grudnia Nasza Szkoła przygotowuje kolędowanie, na które zaprosiliśmy dzieci i nauczycieli z Przedszkola nr 41 w Bielsku-Białej oraz młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej.