PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

21-10-2019 14:28 wolontariat

Po raz kolejny w Naszej Szkole odbyła się zbiórka kasztanów i żołędzi, której celem jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy ogromną ilość kasztanów i żołędzi – ponad 700 kg! Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Nasze zbiory zostaną umieszczone w odpowiednich miejscach w lesie i będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę. Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji, ogromne podziękowania! Akcja organizowana była przez Szkolne Koło Wolontariatu.