PIERWSZOKLASIŚCI POWITALI PANIĄ JESIEŃ!

26-10-2020 18:46 imprezy i uroczystości

22 października, jak co roku w Naszej Szkole, odbyła się impreza integracyjna dla uczniów klas pierwszych „Powitanie Pani Jesieni”. Zwykle wszyscy pierwszoklasiści świętują wspólnie, jednak w tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, uczniowie bawili się w gronie kolegów i koleżanek z klasy. Przygotowane specjalnie dla nich gry i zabawy umożliwiły zgłębienie zagadnień przyrodniczych związanych z jesienią. Dzieci zmierzyły się z kilkoma wyzwaniami, które były poprzedzone wystąpieniami „awatara” oraz wyświetleniem, pomocnych w wykonaniu zadań, filmików. Uczniowie między innymi dopasowywali dary jesieni do liści drzew, z których pochodzą, decydowali, które zwierzątka zasypiają zimą, a które się do niej solidnie przygotowują. Pojawiło się również zadanie związane z określeniem jesiennej pogody oraz pasująca do aktualnej pory roku zabawa rytmiczna. Nie zabrakło zadnia plastycznego – pierwszoklasiści ozdabiali materiałem naturalnym jesienne drzewo. Ukoronowaniem wysiłków uczniów było wręczenie dyplomów i słodkości. Zabawy przygotowała Pani Aurelia Woźniak, a nad ich przebiegiem czuwały Panie Wychowawczynie.