„PIERWSZE ABECADŁO” – WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA PIERWSZAKA

07-11-2020 7:32 nasze zainteresowania

Każdy uczeń pierwszej klasy Naszej Szkoły, podczas pierwszej wizyty w bibliotece szkolnej, otrzymał Wyprawkę Czytelniczą. Publikacja ta została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów najlepszych polskich autorów literatury dla dzieci, m.in. Małgorzaty Musierowicz, Anny Onichimowskiej, Janusza Korczaka, Joanny Olech. Ilustracje do książki stworzyła Iwona Chmielewska – znana i ceniona artystka. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znajduje się broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, w której rodzice i opiekunowie znajdą podpowiedzi, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również pomysły na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dołączono także Kreatywny Alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Celem kampanii „Mała książka – wielki człowiek” jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat i zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem.