OTWARCIE PRACOWNI TERMINALOWYCH I SERWEROWNI

18-01-2024 5:23 imprezy i uroczystości

17 stycznia 2024 r. w Naszej Szkole odbyła się uroczystość otwarcia dwóch pracowni terminalowych wraz z serwerownią. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Bielska-Białej Pan Piotr Ryszka, Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej Pan Piotr Kucia, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Agnieszka Herma, Naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miejskiego Pan Rafał Kuś, Starszy Specjalista Wydziału Edukacji i Sportu Pani Elżbieta Milewska, a także Kierownictwo Szkoły, Prezydium Rady Rodziców, Rada Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele mediów lokalnych oraz nauczyciele i uczniowie.

Spotkanie rozpoczęło się w szkolnej auli budynku B. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor Edyta Zaczek przywitała zgromadzonych gości, po czym krótko przedstawiła historię powstania w Naszej Szkole pracowni terminalowych oraz serwerowni. Następnie wraz z Prezydium Rady Rodziców oraz Radą Samorządu Uczniowskiego złożyła podziękowania oraz kwiaty na ręce Pana Prezydenta, Zastępcy Pana Prezydenta oraz Zastępcy Przewodniczącej Rady Miejskiej za nieocenione wsparcie w realizacji tak istotnego przedsięwzięcia. Kolejnym punktem programu były przemówienia okolicznościowe. Głos zabrał Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jarosław Klimaszewski, który podkreślił ogromne korzyści płynące z postępu technologicznego, zwracając jednocześnie uwagę na związane z nim zagrożenia. Następnie do zgromadzonych gości przemówił Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Bielska-Białej Pan Piotr Ryszka – absolwent Szkoły Podstawowej nr 32. Wspominając szkolne czasy, zaakcentował, jak bardzo zmieniła się SP 32 na przestrzeni lat.

Potem uczennice klasy 7b pod kierunkiem Pani Ewy Szering przedstawiły prezentację multimedialną na temat nowych pracowni terminalowych oraz serwerowni. Dzięki niej poznaliśmy wyposażenie pracowni i dowiedzieliśmy się, jakie korzyści niosą za sobą wprowadzone rozwiązania. Po tej części uroczystości zaproszeni goście przeszli do sali 2.11, w której mieści się jedna z dwóch pracowni terminalowych, po czym dokonali jej oficjalnego otwarcia. Na prośbę Pana Prezydenta wstęgę przecięli sami uczniowie. Pani Joanna Krehut – nauczycielka informatyki – przeprowadziła fragment symulacji lekcji z klasą 5b – z wykorzystaniem nowego sprzętu komputerowego. Podczas zajęć zademonstrowane zostały możliwości, jakie stwarzają nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Na naszych gości czekało kilka wolnych stanowisk komputerowych, przy których mogli oni spróbować swoich sił i sprawdzić potencjał nowego wyposażenia. Jednym z pierwszych był Pan Prezydent, który postanowił zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla uczniów, czym zaskarbił sobie ogromną sympatię młodzieży. Ostatnim punktem programu był poczęstunek, rozmowy przy kawie lub herbacie oraz pamiątkowe wpisy do szkolnej kroniki.