OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA

04-04-2022 17:36 imprezy i uroczystości

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne, dzieci z pomarańczowej grupy świetlicowej oraz uczniowie klasy 4d na zajęciach z wychowawcą dołączyły do projektu pt. „Wyspa wędrujących skarpetek” przygotowanego przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie. Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest Dniem Kolorowej Skarpetki, a kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem niedopasowania społecznego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Dzieci podczas zajęć miały okazję wykonać maskotkę ze skarpetki, ozdobić według swojego pomysłu skarpetkę, zagrać w różnorodne gry, m.in. sekwencje i szeregi, labirynt,  zawierające element skarpetki. Koordynatorkami zadania były: Pani Renata Loranc-Klajner oraz Pani Barbara Beruś-Kluka.