O KSENOFOBII PODCZAS "ABC DOBREGO WYCHOWANIA"

27-02-2019 12:56 profilaktyka i wychowanie

Podczas ostatnich zajęć z wychowawcą w auli budynku B Naszej Szkoły odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ABC Dobrego Wychowania”. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich oddziałów klasy 6, 7 i 8 pod opieką swoich wychowawców. Obecni byli również: Pani Dyrektor Alicja Procner oraz Pan Wicedyrektor Grzegorz Wójtowicz. Głównym tematem prelekcji była tym razem ksenofobia – dowiedzieliśmy się, na czym polega ten sposób dyskryminacji, jak się objawia oraz jakie są jego najczęstsze przyczyny. Następnie uczniowie przeprowadzili dwa bardzo interesujące wywiady: jeden z uczniem klasy 8d – Ivanem Dziumą, który przyjechał do nas z Ukrainy, natomiast drugi – z Panem Bożydarem Kamenovem zatrudnionym w Naszej Szkole. Pan Bożydar jest Bułgarem, ale do Polski przyjechał z Hiszpanii. Nasi rozmówcy opowiedzieli nam, co spowodowało, że znaleźli się w naszym kraju, jak się tutaj czują i jakie problemy napotkali w związku ze swoją narodowością. Było to bardzo pouczające doświadczenie. W drugiej części spotkania przypomnieliśmy sobie, czym jest strój odświętny. Te informacje okazały się szczególnie ważne dla najstarszych uczniów Naszej Szkoły, którzy już wkrótce przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Całe spotkanie przygotowała i poprowadziła Pani Bogumiła Szczerbowska.