Przejdź do treści Przejdź do menu

NOWE INICJATYWY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

31-01-2021 17:39 nasze zainteresowania
Samorząd Uczniowski działający w Naszej Szkole może pracować aktywnie również podczas pandemii koronawirusa, poszukując inspiracji, aby codzienność zdalnego nauczania była mniej przytłaczająca i dała odrobinę rozrywki. Proponujemy zatem kilka nowych akcji, do których mogą aktywnie włączyć się uczniowie Naszej Szkoły (również ci z klas młodszych) oraz nauczyciele.


Akcje Samorządu Uczniowskiego


Akcja 1. „Ja się nie nudzę...” – uczniowie przesyłają przez dziennik elektroniczny opiekunowi SU – Pani Monice Korowaj – zdjęcia lub filmiki, które pokazują uczniowskie formy spędzania czasu w domu w okresie przymusowej izolacji. Można się pochwalić swoimi pracami plastycznymi, kompozycjami muzycznymi, ćwiczeniami gimnastycznymi czy jakimikolwiek pasjami, które mogłyby zobaczyć światło dzienne i jednocześnie zainspirować innych do kreatywnego i pożytecznego działania.Akcja 2. „Pamiętnik z czasów pandemii” – być może któryś z uczniów notuje (lub ma ochotę zacząć notować) swoje rozważania i obserwacje życia w okresie pandemii koronawirusa... Takie informacje będą bardzo cenne dla następnych pokoleń, które na pewno z wielkim zainteresowaniem przeczytają o naszych przeżyciach z tego trudnego okresu. Wybrane fragmenty pamiętników (osobistych relacji) uczniowie przesyłają do opiekuna SU – Pani Moniki Korowaj – przez dziennik elektroniczny.Akcja 3. „Tęsknimy, pozdrawiamy, razem się trzymamy” (można połączyć z walentynkami ) – wszyscy, którzy w ten trudny czas chcą pozdrowić koleżanki, kolegów, pracowników szkoły, z którymi trudno im się spotkać, mogą ich pozdrowić, wesprzeć dzięki krótkiemu filmikowi lub zdjęciom, które należy wysłać przez dziennik elektroniczny do opiekuna SU, Pani Moniki Korowaj.Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zachęca wszystkich uczniów do wzięcia udziału w przedstawionych przedsięwzięciach, bo każdy tego typu kontakt jest teraz na wagę złota! Wszystkie nadesłane materiały opublikowane zostaną na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Samorząd Uczniowski”.