NAUKA TO SZTUKA!

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach w ramach projektu „NaukaToSztuka” prowadzonego przez uczennice szkół ponadpodstawowych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zajęcia miały pomóc uczniom odpowiedzieć na pytanie „Jak się uczyć?”. W ramach warsztatu omówione zostały sposoby tworzenia notatek, m.in. mapa myśli i schemat Cornella. Zastanawiano się, jaki wpływ na efektywność uczenia się ma miejsce pracy i jak przygotować się do nauki. Zaprezentowano kilka sposobów nauki – metodę testu zderzeniowego, metodę fiszek – 5 żołądków Sebastiana Leitnera,  metodę pomodoro i metodę SWP – skojarz, wyobraź, powtórz. Uczniowie mieli też możliwość wykonania testów wskazujących, która półkula mózgowa jest u nich dominująca i jaki styl nauki preferują. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów Naszej Szkoły. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje pozwolą im uczyć się szybko i efektywnie.

Instagram projektu: naukatosztukazwzt

TikTok projektu: naukatosztukazwzt