Przejdź do treści Przejdź do menu

NASZE PASJE - PRZEMYSŁAW STASZKIEWICZ

21-01-2021 6:00 nasze zainteresowania sport

Swoją pasję przedstawi nam dzisiaj Przemysław Staszkiewicz – uczeń klasy 6c. Chłopiec od zeszłego roku jeździ na nartach. Jego ulubionymi stokami narciarskimi są: Beskid Sport Arena, Siglany w Wiśle, Dębowiec, Szczyrk Mountain Resort oraz Nowa Osada. Przemek w narciarstwie najbardziej lubi prędkość i poczucie wolności. Kiedy jest się na stoku, to widzi się ośnieżone góry, niebieskie niebo, piękne słońce – wspaniałe widoki. Ta jazda i te widoki dają największą frajdę z nart. Oczywiście czasami można się przewrócić, ale wtedy trzeba po prostu wstać, nie poddawać się i jechać dalej. Jeżdżenie na nartach wydaje się może trudne, ale jak się opanuje skręcanie i hamowanie, to już jest łatwiej. Ci, którzy chcą rozpocząć naukę, powinni to robić na łagodnych, niezbyt stromych  stokach. Gdy Przemek pierwszy raz stanął na stoku, to pomyślał: „ O rany, nie dam rady!”, ale potem zjechał, wciąż był w jednym kawałku i było naprawdę przyjemnie. Tak więc nie można się bać, tylko należy spróbować swoich sił.