Przejdź do treści Przejdź do menu

NASZA ŚWIETLICA PRZYSTĘPUJE DO EKORYWALIZACJI!

Miło nam poinformować, że nasza świetlica została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy. Celem tego programu jest wzmocnienie świadomości ekologicznej i osobistej odpowiedzialności za środowisko naturalne najmłodszych dzieci, pogłębienie ich wiedzy, umiejętności i postaw prośrodowiskowych. Uczestnicy programu będą w trakcie roku szkolnego realizowali ekowyzwania na podstawie materiałów edukacyjnych udostępnionych przez organizatora. Grupy tworzące w ramach wyzwań najciekawsze prace będą otrzymywały wyjątkowe nagrody. Warunkiem przystąpienia do programu było przygotowanie pracy kwalifikacyjnej w formie prezentacji „Jak dbać o środowisko?”. Spośród prac nadesłanych z całej Polski jury wybrało 20 najlepszych, wśród których znalazła się prezentacja w formie krótkiego przedstawienia przygotowana przez dzieci z naszej świetlicy pod kierunkiem Pani Iwony Haręży-Lorek, Pani Beaty Dudek i Pani Marioli Plazy-Panewki.

Warto dodać, że filmik kwalifikacyjny był nagrywany przy użyciu statywu gimbal DJI OM 5 zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, który jest największym w historii wsparciem dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawiło się we wszystkich polskich szkołach.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci, Laboratoria Przyszłości