Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

NASI LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

03-04-2024 5:45 konkursy

21 marca miała swój finał V edycja Konkursu InstaLogik. To popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. W całości zrealizowany został w formule on-line. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Jego celem jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania, a także rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs był podzielony na trzy etapy:
- etap 1., termin: 2-30 października 2023 r.
- etap 2., termin: 9 grudnia 2023 r.
- etap 3., termin: 9 marca 2024 r.

Z Naszej Szkoły w rywalizacji udział wzięło 21 uczniów, z czego 9 doszło do ostatniego etapu, odnosząc wielki sukces. Szczegółowe wyniki podajemy poniżej:

- Jan Ślusarczyk (klasa 4a) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Maciej Śledź (klasa 4c) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, drugi wynik w mieście Bielsko-Biała
- Hubert Kobiela (klasa 5a) – finalista na szczeblu ogólnopolskim
- Szymon Miler (klasa 5a) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Oskar Czuba (klasa 5c) – finalista na szczeblu ogólnopolskim, trzeci wynik w mieście Bielsko-Biała
- Michał Orkisz (klasa 6a) – finalista na szczeblu ogólnopolskim
- Michał Prusak (klasa 6b) – finalista na szczeblu ogólnopolskim
- Remigiusz Śledź (klasa 6c) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała
- Szymon Ślusarczyk (klasa 7a) – laureat II miejsca, najlepszy wynik w mieście Bielsko-Biała

Koordynatorem konkursu była Pani Joanna Krehut. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!