NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

17-05-2019 9:27 nasze zainteresowania

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła została zakwalifikowana do grupy placówek, które otrzymają wsparcie finansowe dla bibliotek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Priorytet 3. Powodem, dla którego Program powstał, jest stale słabnące czytelnictwo w Polsce. Badania opracowywane i publikowane przez Bibliotekę Narodową są zatrważające, wskazują na stale słabnący poziom czytelnictwa w Polsce. Szkoły powinny stać się miejscem, gdzie uczniowie zachęcani są do aktywnego czytania i rozmawiania o książkach, czytania dla przyjemności, a nie tylko z przymusu (czytanie lektur). Szkoła powinna stwarzać jak najlepsze warunki do rozwoju czytelnictwa. Celem programu jest m. in. dofinansowanie zakupów nowości wydawniczych, które będą atrakcyjne dla uczniów i pozostają w sferze ich zainteresowań. W związku z tym w ramach  projektu każdy uczeń i rodzic ma możliwość zaproponowania tytułów i autorów książek, które powinny się znaleźć w bibliotece szkolnej. Można to zrobić osobiście w bibliotece lub poprzez MobiDziennik. Serdecznie zapraszamy!