NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10-11-2021 18:00 imprezy i uroczystości

Dzisiaj w Naszej Szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, które przypada 11 listopada. W budynku A akademia przygotowana została przez klasę 5c pod opieką Pani Anny Reglińskiej-Suchy, w budynku B natomiast – przez klasę 6a i 7b pod opieką Pani Barbary Jurkiewicz oraz Pani Agnieszki Krywult. Przedstawienia zostały zarejestrowane, a następnie wyemitowane w salach lekcyjnych. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” (#SzkołaDoHymnu), która polegała na odśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego. Ponadto Pani Lucyna Peterko oraz Pan Sławomir Porębski przygotowali wystawę plakatów o tematyce związanej ze 103. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, a także konkurs wiedzy historycznej dotyczący Narodowego Święta Niepodległości. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy podkreśliliśmy rangę tego wydarzenia, zakładając odświętny strój.

Akademię dla klas w budynku A można obejrzeć TUTAJ.

Akademię dla klas w budynku B można obejrzeć TUTAJ.