NAJSTARSI UCZNIOWIE SP 32 NA FESTIWALU NAUK ŚCISŁYCH

06-02-2019 13:04 nasze zainteresowania

W tym tygodniu klasy: 8a, 8b, 8c, 8d oraz 3GB pod opieką swoich wychowawców udały się do II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej, aby wziąć udział w II edycji Festiwalu Nauk Ścisłych. Dla uczniów organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wykładów, warsztatów i doświadczeń, m.in. „Matematyczna opowieść o newtonowskiej teorii grawitacji”, „Matematyka spacerowa”, „Małe struktury do wielkich zadań”, „Nowe standardy smołowania na żywca – czyli słów kilka o paleniu”, „Pierwsza pomoc: RKO osoby dorosłej i użycie AED, RKO dziecka, unieruchomienie na desce” czy „Jak realizować marzenia – wyznaczanie i realizacja celów”. Zajęcia poprowadzili m.in. wykładowcy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Wyższej Szkoły Bankowości, Wyższej Szkoły Informatyki oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.