MAJA RATUJE PLANETĘ

02-10-2024 22:01 nasze zainteresowania

W dniu 1.10.2024 r. uczniowie klasy 2a i 2d mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w musicalu proekologicznym pt. "Maja ratuje planetę". Spektakl odbył się w Bielskim Centrum Kultury, gdzie dzieci mogły nie tylko dobrze się bawić, ale także pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska.
Musical opowiadał historię młodej dziewczynki Mai, która odkrywa, jak duży wpływ jej codzienne wybory mają na naszą planetę. Przez całą fabułę towarzyszyły jej barwne postacie zwierząt oraz przyrody, które pomogły jej zrozumieć, że każdy z nas może przyczynić się do ratowania Ziemi. Widowisko przeplatane było pięknymi piosenkami oraz dynamicznymi choreografiami, które w sposób atrakcyjny i angażujący przekazywały wartości związane z ekologią.
Uczniowie z zainteresowaniem śledzili przygody Mai i jej przyjaciół, a dzięki interaktywnym elementom mogli sami aktywnie uczestniczyć w spektaklu. W trakcie przedstawienia poruszano takie tematy jak segregacja odpadów, ograniczanie plastiku, dbanie o wodę i energię, a także ochrona zagrożonych gatunków. Wszystko to zostało przedstawione w sposób przystępny i zrozumiały, co sprawiło, że zarówno młodsze, jak i starsze dzieci mogły wiele wynieść z tego doświadczenia.
Wyjście na musical "Maja ratuje planetę" było doskonałą lekcją o odpowiedzialności ekologicznej, a zarazem świetną zabawą. Jesteśmy pewni, że uczniowie wynieśli z tego wydarzenia cenne refleksje, które zainspirują ich do dbania o naszą planetę na co dzień.