LOGOPEDYCZNE CZARY-MARY!

18-12-2019 17:14 profilaktyka i wychowanie

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko pięknie mówiło. Rozwój mowy jest jedną z najważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Dlatego właśnie w Naszej Szkole prowadzone są zajęcia logopedyczne. Ćwiczymy przed lustrem nasze buzie i języki, aby pięknie mówiły. Uczymy się także prawidłowo oddychać oraz połykać. Pamiętamy o tym, że w czasie odpoczynku oddychamy nosem, a język znajduje się w magicznym miejscu za górnymi ząbkami. Poza wadliwie realizowanymi głoskami dzieci ćwiczą również analizę i syntezę wyrazową, słuch fonematyczny, rozwijają swoją spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Gramy w różne logopedyczne gry planszowe, m.in. „Memory”, „Psotne słówka”, „Szczypiąca szczypawka”. Należy pamiętać, że długość terapii to sprawa indywidualna. Najczęściej trwa kilka miesięcy, choć są sytuacje, w których może trwać nawet kilka lat - szczególnie w przypadku braku systematycznych ćwiczeń i niestosowania się do zaleceń specjalisty. Szkolny logopeda – Pani Renata Loranc-Klajner – serdecznie zaprasza do współpracy, ponieważ skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od Rodziców.