KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ
W piątek, 14 listopada, w Naszej Szkole odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Bielska-Białej i okolicznych powiatów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała test dotyczący historii i tematyki olimpijskiej, w tym udziału beskidzkich olimpijczyków w ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie oraz Igrzyskach XXXIII Olimpiady w Paryżu. Dodatkowe pytania dotyczyły również Zimowych Igrzysk w Chamonix oraz Letnich Igrzysk w Paryżu w 1924 roku, a także startów polskich sportowców w tych zawodach.
Druga część miała charakter sportowy. Członkowie drużyn brali udział w trzech konkurencjach, przy czym każdy uczestnik startował w innej. Były to: rzut do kosza na czas, skok obunóż z miejsca oraz bieg na 20 metrów.
Naszą szkołę reprezentowali:
– Milena Konicka (kl. 8a)
– Sebastian Marek (kl. 8c)
– Kacper Then (kl. 8c)
Reprezentanci Naszej Szkoły zajęli 8. miejsce. Opiekunem grupy była pani B. Beruś-Kluka.






WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2025 W ŚWIETLICY - FOTORELA...
KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ
„PRZYJACIEL NA CAŁE ŻYCIE” – PROJEKT EDUKACYJNY W...
ABC DOBREGO WYCHOWANIA