KONKURS DLA FOTOGRAFÓW!

17-09-2019 6:44 konkursy

Zachęcamy uczniów Naszej Szkoły do udziału w VIII edycji Konkursu Fotograficznego „Wapienica – wzdłuż dróg, ulic i leśnych ścieżek”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Mieszkańców Wapienicy oraz Nadleśnictwo Bielsko. Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 18 lat, od 18 lat. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac w formie tradycyjnej (tzw. „papierowej”) oraz równolegle uczestniczyć w rywalizacji w formie elektronicznej – „e-FOTO”.

Prace fotograficzne w formie tradycyjnej przyjmuje Pan Grzegorz Wójtowicz do 24 października 2019 r. Każde zdjęcie powinno posiadać minimalny wymiar: 220x185 mm (format A5). Zdjęcia powinny być dobrej jakości oraz muszą być wykonane na terenie Wapienicy lub Nadleśnictwa Bielsko. Dodatkowo na odwrocie zdjęć należy umieścić dane osobowe i adresowe autora (wraz z numerem telefonu), zadeklarowanie do grupy wiekowej. Do zdjęć należy dołączyć płytę CD ze zdjęciami w wersji cyfrowej.

Prace konkursowe „e-FOTO” należy umieścić na profilu Facebook Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy z dopiskiem w poście: „Konkurs fotograficzny”. Należy podać także: imię, nazwisko i wiek osoby zgłaszającej zdjęcie. Prace zamieszczone na profilu Facebook będą mogły być oceniane przez internautów poprzez liczbę tzw. „polubień” i na tej podstawie zostanie przyznana jedna, główna nagroda.

Celem konkursu jest: propagowanie sztuki fotografii, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, promowanie turystyki oraz aktywnych form relaksu i spędzania czasu wolnego, poznawanie bogactwa i walorów środowiska naturalnego – w tym szczególnie leśnego, dokumentowanie zjawisk, faktów, przemian i wydarzeń z życia wapienickiej społeczności.