KOLEJNE KLASY W EKOEKSPERYMENTARIUM

27-04-2023 7:58 nasze zainteresowania

W tym tygodniu uczniowie klasy 1b i 3b mieli okazję zobaczyć wystawę „EkoEksperymentarium” w Bielsku-Białej. Wyjątkowo oryginalna wystawa pozwoliła uczniom eksperymentować i uczyć się , jak dbać o planetę, a także sprawdzić, jak nasze codzienne, małe czynności mogą pomóc środowisku. EkoEksperymentarium jest zbudowane na planie mieszkania: w salonie zwiedzający łapali wampiry energetyczne i poznawali sposoby na oszczędzanie prądu, w łazience wykorzystywali każdą kroplę wody, w kuchni dzielili się sposobami na ekologiczne gotowanie, a w sypialni przeglądali rzeczy i zastanawiali się nad tym, dlaczego warto mieć mniej. Ponadto uczniowie doszli do wniosku, że warto wymienić prezenty generujące dodatkowe śmieci na ciekawsze propozycje, np. bilety do kina, teatru, sali zabaw czy karnet na basen, lodowisko, siłownię czy stok narciarski. Poprzez świetną zabawę mali i duzi odkrywcy poznali sprytne sposoby na to, jak być eko na co dzień.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie