KARTA ROWEROWA – MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY!

23-05-2022 5:33 nasze zainteresowania

W sesji wiosennej kolejna grupa uczniów Naszej Szkoły przystąpiła do egzaminu na kartę rowerową. Byli to uczniowie piątych klas oraz uczniowie, którym w ubiegłych latach nie udało się zdobyć tego dokumentu. Po uzyskaniu  pozytywnego wyniku egzaminu teoretycznego, który miał formę testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, pierwszej pomocy przedlekarskiej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Egzamin praktyczny obejmował: przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie, jazdę po prostej i łukach w kształcie ósemki, jazdę po wyznaczonym torze, prawidłowe hamowanie i zatrzymanie pojazdu w wyznaczonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe. Wszyscy z pozytywnym rezultatem ukończyli część praktyczną egzaminu. Gratulujemy! Uczniów do egzaminu przygotowała Pani Sabina Bysko.