Przejdź do treści Przejdź do menu

KAMPANIA 2021 „ZNAMIĘ! ZNAM JE?” ZAKOŃCZONA!

03-05-2021 5:33 profilaktyka i wychowanie

Uczniowie najstarszych klas Naszej Szkoły brali udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka. Celem kampanii „Znamię! Znam je?” było upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży. Uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w lekcjach biologii, podczas których poznali czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka, nauczyli się regularnego samobadania skóry, poznali złote zasady ochrony przed tym nowotworem. W ramach realizacji programu wykonane zostały plakaty nt. profilaktyki czerniaka. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się TUTAJ. Organizatorem programu jest Akademia Czerniaka pod patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Koordynatorem kampanii w szkole była Pani Maria Joniec.