INNOWACYJNA SZKOŁA! INNOWACYJNI NAUCZYCIELE!

21-10-2021 5:00 organizacja

W SP 32 stawiamy na innowacyjność! Nasi nauczyciele są autorami 40 innowacji pedagogicznych. Tylko w bieżącym roku szkolnym realizowanych jest aż 12 tego typu programów:

- D. Kaczmarczyk-Robak, J. Krehut „Bez matematyki nie ma informatyki”
- M. Makowski „Edu-elo geografio!”
- A. Woźniak „Efektywna nauka słówek z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Instaling”
- A. Krywult „Gry na lekcjach angielskiego”
- R. Małysz „Kolorowe piłki – zabawy z żonglowaniem i kodowaniem”
- K. Włodek „Lapbook jako metoda pracy z lekturą”
- B. Jurkiewicz „Lektury obowiązkowe nie muszą być nudne”
- M. Piechota „Matematyczna nutka – czyli od rytmiki do matematyki”
- M. Barbasz-Sztajno „Mówienie sterowane w klasie 4”
- M. Józefowicz „Sprawne ręce”
- A. Słonka „Szkolny Globtroter”
- U. Ficoń „Z matematyką i przyrodą na ty – zabawowo i naukowo”

Innowacje pedagogiczne to nowatorskie rozwiązania programowe, organizacyjne lub metodyczne mające na celu poprawę jakości pracy szkoły, działania odmienne od powszechnie obowiązujących, zmiany w zakresie tradycyjnego podejścia do procesu edukacji oraz twórcze udoskonalanie sposobów spełniania roli, do której powołano szkołę. Opis zasad wszystkich innowacji zrealizowanych w Naszej Szkole można znaleźć TUTAJ.