FINAŁY LEKKOATLETYCZNE BIELSKA-BIAŁEJ ZDOMINOWANE PRZEZ SP 32!!!

21-05-2019 6:46 sport

Podczas finałów drużynowych zawodów lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców, które odbyły się 8 maja na stadionie w Wapienicy, Naszą Szkołę reprezentowało aż 41 uczniów, którzy nie tylko startowali w wielu konkurencjach, ale także pomagali w organizacji i sędziowaniu ww. zawodów. Nasi zawodnicy zdominowali wszystkie konkurencje, wielokrotnie stając na różnych stopniach podium. W ten sposób zdobywali cenne punkty decydujące o końcowym rezultacie całej drużyny. W wyniku podsumowania wszystkich wywalczonych punktów Nasza Szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji chłopców oraz I miejsce w klasyfikacji dziewcząt! Poniżej przedstawiamy najlepiej punktujących zawodników, którzy zdobyli w swoich konkurencjach miejsca na podium:

Dziewczęta:

Julia Basiura – III miejsce (100 m)
Maria Szcześniak – II miejsce (300 m)
Barbara Waliczek – II miejsce (skok w dal)
Emilia Kasińska – I miejsce (pchnięcie kulą)
Julia Wilk – II miejsce (pchnięcie kulą)
Julia Skotnicka, Oliwia Rzyman, Maria Szcześniak, Julia Basiura – I miejsce (sztafeta 4 x 100 m)

Chłopcy:

Fabian Biegun – II miejsce (100 m)
Mateusz Wawrzak – III miejsce (100 m)
Marcin Grzesiowski – I miejsce (300 m) 
Dawid Szempliński – II miejsce (300 m)
Igor Grzesiowski – III miejsce (300 m)
Szymon Chojnacki – III miejsce (1000 m)
Krystian Didyk – I miejsce (skok w dal)
Marcel Czupryński – III miejsce (skok w dal)
Miłosz Turała – III miejsce (pchnięcie kulą)
Igor Grzesiowski, Fabian Biegun, Marcin Grzesiowski, Krystian Didyk – I miejsce (sztafeta 4 x 100 m)

Wielu zawodników uplasowało się tuż za podium – na IV miejscach. Dzięki obu zwycięstwom Nasza Szkoła awansowała do zawodów rejonowych (1/2 finałów wojewódzkich). Do rywalizacji uczniów przygotowali i sprawowali nad nimi opiekę: Pan Jakub Chojnacki i Pani Dorota Rybińska. Brawa i ogromne gratulacje dla wszystkich startujących!!!