Przejdź do treści Przejdź do menu

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

27-09-2022 5:00 imprezy i uroczystości

26 września uczniowie Naszej Szkoły włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Święto to obchodzone jest z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Ma na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami.

Z tej okazji uczniowie klas 1-8 przygotowywali dekoracje na drzwiach swoich sal lekcyjnych, w których prezentowali kraje europejskie – ich flagi, podstawowe zwroty w języku danego kraju, charakterystyczne miejsca, ciekawostki. Rozwiązywali również quiz dotyczący języków świata, zastanawiali się nad tym, czy warto uczyć się języków, wskazywali, w jakich sytuacjach znajomość języka obcego jest przydatna.