Przejdź do treści Przejdź do menu

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W sesji jesiennej swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem uzyskali uczniowie klas szóstych i siódmych Naszej Szkoły. Egzamin na kartę rowerową składał się z dwóch etapów: teoretycznego, podczas którego uczniowie zmagali się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz praktycznego polegającego na wykazaniu się umiejętnością jazdy na rowerze po nowym, stworzonym na potrzeby egzaminu placu manewrowym miasteczka ruchu drogowego przy szkole. Aby przejść do etapu praktycznego, z części teoretycznej egzaminu należało zdobyć co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania. Wszystkim tym, którzy zdali egzamin, serdecznie gratulujemy ich pierwszego prawa jazdy!

W związku z tym, że sezon rowerowy trwa, przypominamy o kilku bardzo ważnych zasadach. Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź stan techniczny swojego roweru. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. Sprawne hamulce, oświetlenie oraz dzwonek to podstawa wymagana przepisami prawa. Aby jazda rowerem była przyjemna, warto również przed wyjazdem sprawdzić, czy mamy czysty i nasmarowany łańcuch oraz właściwie dobrane ciśnienie w oponach. Przegląd roweru można zrobić samemu, ale – aby mieć pewność, że jazda będzie bezpieczna – najlepiej wybrać się do profesjonalnego warsztatu rowerowego.