DZISIAJ DZIEŃ PATRONA!

18-05-2022 12:00 imprezy i uroczystości

W dniu 21 maja będziemy obchodzić Dzień Patrona Naszej Szkoły. W tym roku to sobota, zatem świętujemy już dzisiaj! Data obchodów została ustanowiona z okazji rocznicy elekcji Jana III Sobieskiego na króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów w dniu 21 maja 1674 roku. Jan III Sobieski jest patronem Szkoły Podstawowej nr 32 od września 2017 roku. Z tej okazji klasa 5d pod opieką Pani Renaty Loranc-Klajner przygotowała i zarejestrowała uroczystą akademię, którą można obejrzeć tutaj:

Ponadto na parterze budynku B wystawione zostały plakaty wykonane przez uczniów mówiące o życiu prywatnym, karierze wojskowej oraz działalności politycznej polskiego władcy. Z tejże okazji zorganizowany został także konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej przedstawiającej postać naszego patrona. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII. Uczniowie wykonali wspaniałe prezentacje, wykazali się zdolnościami i zdobyli dużą wiedzę, tworząc swoje prace. Prezentacje oceniane były po względem: techniki wykonania i wkładu pracy, jakości ilustracji i ich doboru do opisów na danym slajdzie, zwięzłego i czytelnego przekazu informacji.

W kategorii klas VI i VII najlepiej wykonane prace nadesłali:

1. Zofia Pięta z klasy 6a
2. Aleksandra Kliszcz z klasy 7b i Kornel Woźniak z klasy 7f
3. Robert Zera z klasy 7f

W kategorii klas VIII zwyciężyli:

1. Martyna Mazur z klasy 8e i Julia Ślusarczyk z klasy 8c
2. Karolina Kisiała z klasy 8d
3. Anna Bartosiewicz z klasy 8a, Martyna Folek z klasy 8b i Milena Majka z klasy 8e

Wszystkim uczestnikom składamy wielkie podziękowania za udział i zaangażowanie. Nagrodami będą: oceny z historii, dyplomy, książki i nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu był Pan Sławomir Porębski.