DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

19-03-2023 6:17 imprezy i uroczystości

Dzień Świętego Patryka jest jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Nie inaczej było w Naszej Szkole w miniony piątek. To właśnie 17 marca nauczyciele języka angielskiego, chcąc przybliżyć uczniom kulturę krajów anglojęzycznych, zaprosili czwarto- i piątoklasistów do wspólnej zabawy. W auli budynku A uczniowie, poza obejrzeniem prezentacji i wysłuchaniu kilku ciekawostek z życia Świętego Patryka, zmierzyli się z zadaniami nawiązującymi do charakterystycznych symboli tego święta. Mieli okazję posłuchać typowej irlandzkiej piosenki, zostali zaznajomieni z nowym słownictwem, a efekty swojej pracy nad łamigłówkami wyeksponowali na plakatach wykonanych w małych grupach. Celem przeprowadzonej imprezy było rozbudzenie w uczniach wrażliwości międzykulturowej oraz kształtowanie postawy ciekawości, szacunku i otwartości wobec innych kultur.