Przejdź do treści Przejdź do menu

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

02-12-2021 5:00 imprezy i uroczystości

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data – właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak aż tak długiej tradycji,  gdyż celebrujemy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji klasy pierwsze postanowiły również przyłączyć się do świętowania. Każdy najmłodszy uczeń Naszej Szkoły mógł przynieść na zajęcia swojego ulubionego pluszaka. Spotkanie rozpoczęło przedstawienie pochodzenia pluszowego misia, ponieważ to zabawka – symbol z niezwykle barwną historią. Potem na dzieci czekało wiele niespodzianek i  mnóstwo „misiowych” zagadek. Pojawiło się matematyczne kodowanie, którego celem było odszukanie najszybszej drogi do miodku, czyli ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Były także kolorowe puzzle. Na uczniów czekała ponadto gra „Misiowe memory" oraz inne dodatkowe zadania matematyczne i polonistyczne. Oczywiście nie zabrakło interaktywnych zadań, w których należało między innymi przyporządkować bohaterów do znanych bajek. Warsztaty z okazji Dnia Pluszowego Misia przygotowała Pani Marcelina Piechota.