DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

02-10-2019 18:48 imprezy i uroczystości

Poniedziałek (30 września) był obchodzony w Naszej Szkole jako Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie to zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki, a jego celem jest zwrócenie uwagi na wpływ głośnego czytania na rozwój dzieci. W ramach akcji pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, w której wysłuchali opowiadania pt. „Latająca mysz” z książki Gang Słodziaków autorstwa Renaty Piątkowskiej. Otrzymali również kolorowe albumy czytelnika do wklejania naklejek, które mogą zdobywać za codzienne głośne czytanie im przez dorosłych, potwierdzone ich podpisem. Klasy drugie i trzecie rozpoczęły w tym dniu przygodę z projektem „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, słuchając wybranej przez wychowawcę książki. Uczniowie klas starszych na początku każdej lekcji słuchali fragmentów nowości wydawniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które są dostępne w bibliotece szkolnej od października. Każda klasa przygotowała też kartkę z nazwiskiem autora i tytułem czytanej książki. Zebrane na jednej tablicy utworzą listę pozycji, która może być pomocna w wyborze lektur do samodzielnego czytania. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały dodatkową okazję do słuchania ciekawych tekstów czytanych im przez nauczycieli świetlicy. Dzień ten różnił się od standardowych szkolnych dni i pokazał, że czytanie jest po prostu przyjemne.