DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który w tym roku przypadł 6 lutego 2024 r. DBI odbywał się pod hasłem „Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu” i stanowił on zarazem inaugurację wielu działań i inicjatyw, które zaplanowano aż do końca marca br. Wszelkiego rodzaju inicjatywy edukacyjne, których celem jest promocja bezpiecznego korzystania z sieci, są głównym elementem DBI.

DBI jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku DBI organizowany jest w ponad 150 państwach.

W Naszej Szkole obchody tego dnia trwały w lutym i w marcu. Uczniowie na lekcjach informatyki w klasach młodszych oglądali filmiki edukacyjne przybliżające zagadnienia związane z korzystaniem z Internetu – zarówno korzyści, jak i zagrożenia. Rozwiązywali ponadto quiz i wykreślankę. Z kolei starsze klasy uzupełniały kartę pracy, w której zagadnienia obejmowały podstawowe pojęcia związanie z internetem oraz zasady netykiety.