Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

DZIECI RATUJĄ ŻYCIE!

21-09-2022 18:18 profilaktyka i wychowanie

Dzisiaj we wszystkich oddziałach piątej klasy Pani Krystyna Noszka, szkolna pielęgniarka, przeprowadziła prelekcję pt. „Dzieci ratują życie – pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”. Uczniowie obejrzeli ciekawy film instruktażowy, a także rozmawiali o tym, co zrobić, kiedy ktoś z naszego otoczenia nagle będzie potrzebował pomocy. Piątoklasiści mieli ponadto możliwość ułożenia kolegi w pozycji bocznej ustalonej i wykonania masażu serca na fantomie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali o ważnych zasadach dotyczących pierwszej pomocy, które mogą się przydać w każdym momencie, a których znajomość może kiedyś uratować życie drugiemu człowiekowi. Szkolenie to poprzedza egzamin na kartę rowerową, przed którym właśnie stoją nasi młodzi ratownicy.