DZIAŁAMY – OBSERWUJEMY, BUDUJEMY, SADZIMY, SPRZĄTAMY!

17-04-2024 5:23 nasze zainteresowania

W zeszłym tygodniu uczniowie młodszych klas byli zaangażowani w kilka działań ekologiczno-przyrodniczych. I tak klasa 2a wybrała się na spacer po terenach zielonych w Wapienicy połączony z obserwacjami przyrodniczymi. Uczniowie szukali wiosennych kwiatów i odgadywali ich nazwy, słuchali śpiewu ptaków i obserwowali skaczące w koronach drzew wiewiórki. Swoje spostrzeżenia notowali, a następnie wspólnie wyciągali wnioski z obserwacji. Z kolei mali przyrodnicy z klasy 1c wzbogacili szkolny ogródek, bowiem własnoręcznie zasadzili w nim cebulę. Zabawy było co niemiara podczas kopania rączkami w wilgotnej ziemi, by każda sadzonka dobrze się przyjęła. Również uczniowie klasy 2b wcielili się w rolę ogrodników. Zasadzili oni drzewko wiśni, które dostali w nagrodę za udział w warsztatach z majsterkowania. Podczas warsztatów z kolei samodzielnie wykonali drewniane karmniki dla ptaków. Natomiast 13 kwietnia mali ekolodzy przybyli, by wspomóc akcję „Sprzątanie Wapienicy”. Dzieci chętnie ubrały rękawice jednorazowe, zabrały worki i ruszyły oczyszczać ze śmieci teren dzielnicy. Wszystkie te działania były okazją do podniesienia wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej, a przede wszystkim stanowiły świetną okazję do nauki przez działanie.

#bielskobialachroniklimat #ekosynteza #beskidzkifestiwaldobrejenergii #bielskobiala #miastodobrejenergii #prezerobielskobiala