DORADZTWO ZAWODOWE NA LEKCJACH MATEMATYKI

24-10-2024 19:46 nasze zainteresowania

Uczniowie klasy 8a naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawym projekcie, który połączył zajęcia matematyczne z doradztwem zawodowym. Zadaniem ósmoklasistów było przeprowadzenie ankiety wśród uczniów, aby dowiedzieć się, jakie zawody wykonują ich rodzice. Następnie uczniowie przeliczyli zebrane dane na procenty, co pozwoliło im doskonalić umiejętności matematyczne. Kolejnym krokiem było twórcze przedstawienie wyników ankiety. Uczniowie mogli wybrać dowolną formę plastyczną, taką jak plakat, lapbook lub książeczka, na której zamieścili wykresy i diagramy ilustrujące rozkład zawodów wśród rodziców uczniów naszej szkoły. Projekt ten nie tylko rozwijał zdolności matematyczne i analityczne, ale również wzbogacał wiedzę doradztwa zawodowego.

Opiekunem projektu była pani Monika Hutyra.