CZYM JEST EKOEKSPERYMENTARIUM?

27-04-2023 8:13 nasze zainteresowania

Z okazji Tygodnia Ziemi i kolejnych działań w ramach kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat” Nasza Szkoła wzięła udział w projekcie „EkoEksperymentarium” stworzonym pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

W środę 26 kwietnia uczniowie odwiedzili wirtualne EkoEksperymentarium. Na zajęciach z wychowawcą klasy młodsze dowiedziały się, że przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Dzięki wizycie w domu Łaskotków i informacjom ukrytym w jego pokojach zagadek zrozumiały, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Gra dostępna jest tu: https://dzieci.ekoeksperymentarium.pl/graj/

Klasy starsze natomiast pogłębiały wiedzę o ekologii i klimacie. Dowiedziały się, dlaczego i jak oszczędzać wodę, co to jest ślad węglowy, dlaczego ociepla się klimat i jak nie marnować prądu i ciepła. Informacje te dostępne są tu: https://mlodzi.ekoeksperymentarium.pl/

Cele projektu EkoEksperymentarium:

1. EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje, jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w przystępnej formie gry lub wystawy odzwierciedlającej codzienne czynności.

2. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjny dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas.

3. Nagrodą jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Natomiast nauczyciele i grupy uczniowskie mogą otrzymać certyfikat udziału w grze.

#bielskobialachroniklimat #ceebielsko #wybbieramczystemiasto #wekozgodzie