CZY WARTO BEZINTERESOWNIE POMAGAĆ INNYM?

Pod takim hasłem upłynął nam ostatni tydzień w szkole wśród klas I-III, które realizowały kolejny już temat z cyklu zajęć ABC Dobrego Wychowania. Uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o działaniach, które można nazwać dobrym uczynkiem. Zastanawiali się również, czy warto dzielić się dobrem i czy zawsze musi być za to nagroda, jakie działania mogą być dobrymi uczynkami oraz jak rozróżnić codzienne obowiązki od pomagania. Inspirację do zajęć stanowił Dzień Dobrych Uczynków. Był to wspaniały i kreatywny tydzień dzielenia się tym, co każdy z nas ma w sobie. Na korytarzu na naszej szkolnej gazetce ABC zagościły przepiękne motyle z uzupełnionymi kreatywnymi pomysłami uczniów. Zapraszamy do galerii.

Był to już ostatni temat w tym roku szkolnym w ramach cyklu ABC Dobrego Wychowania. W tym roku tematyka zajęć związana była z tolerancją, życzliwością, empatią i wrażliwością na drugiego człowieka. Są to bardzo ważne i cenne wartości, które należy pielęgnować już od najmłodszych lat. Koordynatorem programu ABC Dobrego Wychowania jest Pani Marcelina Piechota.