Przejdź do treści Przejdź do menu

CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK 2021

05-11-2021 5:00 świetlica

W nowym roku szkolnym powitaliśmy w świetlicy liczną grupę pierwszoklasistów. Nowi członkowie naszej społeczności zostali zapoznani ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa i higieny w związku z występowaniem COVID-19 oraz z regułami bezpiecznego poruszania się po drogach. Dużo czasu dzieci spędzały na zabawach integracyjnych na szkolnym boisku, uczestnicząc w grach zespołowych, konkursach sprawnościowych i zabawach z chustą animacyjną. Uczniowie klas pierwszych 15 września w ramach realizacji projektu „Zabawa sztuką” obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. W trakcie zajęć plastycznych dzieci „odkrywały” kropki, które towarzyszą im w codziennym życiu. Efektem ich pomysłowości są ciekawe prace plastyczne nadające zwykłym kropkom nowe formy i znaczenie. Uczniowie drugich klas rozpoczęli realizację projektu „Mali detektywi”, który ma na celu wprowadzenie dzieci w świat zagadek i tajemnic nauki. Podczas zajęć uczniowie będą poznawać w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Działania te przyczynią się do rozwoju u dzieci myślenia analitycznego, koncentracji oraz udoskonalą umiejętność pracy zespołowej. We wrześniu powitaliśmy w świetlicy Panią Jesień. Na podstawie obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie w najbliższym otoczeniu szkoły dzieci wykonały pierwsze jesienne prace plastyczne, które systematycznie prezentujemy w galerii prac na szkolnym korytarzu. Wśród nich znajdują się także portrety nauczycieli i pracowników szkoły wykonane przez uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W październiku z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbyły się w naszej świetlicy rozmowy z dziećmi oparte o ich doświadczenia oraz  pogadanki i prezentacje, które przybliżyły wszystkim zasady opieki nad naszymi pupilami. Uczciliśmy także Światowy Dzień Origami – po zapoznaniu dzieci z krótką historią i zasadami tworzenia tym sposobem uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności pracy tą niełatwą techniką. Czas między planowymi zajęciami dzieci w naszej świetlicy spędzają, słuchając bajek, wierszy i opowiadań. W ostatnim miesiącu czytaliśmy „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, a na podstawie wysłuchanego tekstu powstała piękna, zbiorowa ilustracja wykonana przez uczniów pierwszych klas. Wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowych życzymy w nowym roku szkolnym wielu wspaniałych wrażeń z pobytu w naszej świetlicy.